Novinky

10.01.2018 Těšíme se na OSLAVU!

DDM Polná v letošním roce oslaví 60té narozeniny. Je to důvod k pořádné oslavě, možná už taky čas na rekapitulaci, rozjímání, zklidnění a důstojný "odchod" do zaslouženého důchodu. Ale než se tak stane, tak to ještě naplno rozjedéééém...

01.01.2018 Nový tábor?

Do nového roku plánujeme konečně ZIMNÍ táboření. Bude to zkouška o přežití pololetních prázdnin v teepee. Bez pořádného spacáku a termo prádla ani pomyšlení!

17.08.2017 Noční MIXY v badmintonu

Z důvodu malého počtu přihlášených hráčů se letošní turnaj v tomto termínu nekoná. Zvažujeme přesunutí na jiný termín na podzim.

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Pesach 2018

Na velikonoční Bílou sobotu se už tradičně scházíme na plácku před polenskou synagogou a připomínáme si židovskou historii našeho města. Rukodělnými dílnami v duchu staročeských velikonoc i výtvarným tvořením s židovskými motivy otevíráme sezonu v Rabínském domě, regionálním židovském muzeu. Spolek KUŠ, už počtvrté jako iniciátor akce, chce v multikulturním duchu upozornit na svéráznou jedinečnost židovské kultury u nás a zážitkovou formou představovat široké veřejnosti její aspekty. Věříme, že poznávání odlišných tradic předchází xenofobii, vede zúčastněné k toleranci a respektu.

Pesach se slaví jako připomenutí "vysvobození" hebrejců z Egyptského otroctví, proto se tradičně připravují nekvašené chleby macesy a obřadní večeře, se čtením příběhu z Hagady, se neobejde bez předepsaných čtyř pohárů vína. Odpoledne od 14h bude probíhat jako setkání rodin, pečení chlebů maces, ochutnávka beránků, zpívání, pletení z vrbových prutů a hravé pátrání po památkách židovské historie ve městě (okolí synagogy, rabínský dům, židovský hřbitov). Účastníci si připomenou něco málo ze slovníku jazyka jidiš, dotkneme se osudů slavných židovských osobností, přečteme židovské anekdoty a možná do si do toho zapleteme i úplně nežidovské mrskačky.

Vrcholem akce je poté (kolem 16h) koncert světské tradiční hudby klezmer v podání kapely "Der Šenster Gob" (Praha), takže možná dojde i na tanec. Přijďte, všichni jsou zváni. Pořádá Spolek KUŠ, díky štědré podpoře Města Polná - VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Kód 177402
Název Pesach 2018
Termín konání 31.03.2018 14:00 - 18:00
Místo konání uvedeno v propozicích, na plakátech
Hlavní vedoucí Matěj Kolář
Věková skupina 1-99 let
Sraz účastníků Rabínský dům a synagoga Polná
V ceně zahrnuto vstupné dobrovolné
Jiná ujednání regionální židovské muzeum

Naši partneři