07.01.2022 Spolek KUŠ

Shromáždění aktivních členů tentokrát v jihlavském podniku Nasypaný čaj od 18h

08.10.2021 Shromáždění Spolku KUŠ

Tento pátek máme od 17h první klidnou podzimní schůzku našich táborových dobrovolníků. Co asi na Vás zase vymyslíme?

08.10.2021 Poslední noc v týpí

Šílenci z kroužku "Tvorba z přírody" se domluvili na letošním posledním indiánském přespání na dvoře Tempa.

Sledujte nás

Tempo - křest vodou při Svátečním odpoledni na rynku

11.06.2018

Po šedesáti letech poctivé práce se poleňáci rozloučili s vysloužilým Domem dětí a mládeže a poslali ho na zasloužený odpočinek. Za bouření a prudkého lijáku se zrodilo Středisko volného času s příznačným názvem " Tempo". "Počasí se vzbouřilo, ale pevně věříme, že tenhle déšť nám prší štěstí", zhodnotil situaci ředitel nyní už bývalého domu dětí a mládeže Tomáš Klíma.

Husovo náměstí v Polné se v neděli 10. června zaplnilo dobrou tisícovkou svých obyvatel, aby společně oslavili významná výročí hned tří důležitých uskupení - hasičů, ochotnického divadelního spolku Jiří z Poděbrad a již výše jmenovaného Domu dětí a mládeže.

Program začal rekonstrukcí velkého požáru v Polné z roku 1863, která proběhla za dramatického větrna a ocelově šedé oblohy, jež věstila nevyhnutelnou bouřku. A ta skutečně dorazila spolu se silným deštěm, který rázem téměř rozmetal připravený program.

„Zpočátku to vypadalo beznadějně, ale nakonec se počasí trochu umoudřilo a tak mohl začít s malým zpožděním plánovaný program“, hodnotil situaci dále ředitel |Tomáš Klíma.

Judisté, aikidisté a kluci z Parkouru sice nevystoupili, protože jim v tom zabránily promáčené tatami, ale dívky z tanečních kroužků se předvedly v plné parádě. Exelentní mažoretky spolu s nejmladšími dětmi z Lidových tanečků a dívkami z Aerobiku společně zazářily před prořídlými řadami promoklých návštěvníků. V prostoru pošty pak našli útočiště desítky diváků, aby se podívali na pohádku mladých loutkářů " O Koblížkovi", kterou děti odehrály celkem třikrát. Na sklonku odpoledne se počasí umoudřilo a tak se rozběhl i další program. V provozu byla lezecká stěna, rukodělné dílničky, k mání byly také balónky a trička s novým logem „TEMPO“ nebo výrobky dětí z keramiky. O výstavbu co nejvyšší věže z beden od piva se pokusilo několik borců, zvítězil  ten, který jich dokázal navršit celkem 19. Aby dosáhl takové výšky, si už žádalo jištění s pomocí malého jeřábu :-).

V závěru odpoledne došlo konečně ke všemi očekávanému slosování Velké pátrací hry, do níž se mohly zapojit všechny děti již od února. Ve hře byly dvě desítky cen, z nichž asi nejlukrativnější byly koloběžky, stan, tablet, či mobil.

"Škoda, že nám počasí nepřálo, protože s přispěním slunečních paprsků by to byla velkolepá záležitost", dodal Tomáš Klíma na závěr.

Pro ty, kteří mají rádi fotografie, je v tělocvičně nyní už Střediska volného času Tempo, uspořádána obsáhlá výstava, která vystihuje minulost i současnost této instituce. Potrvá do čtvrtka tohoto týdne a je přístupná vždy od 8 do 17 hodin.

Více fotek z akce najdete v naší galerii.
                                                                                                  Vlasta Kruntorádová