Novinky

10.01.2018 Těšíme se na OSLAVU!

DDM Polná v letošním roce oslaví 60té narozeniny. Je to důvod k pořádné oslavě, možná už taky čas na rekapitulaci, rozjímání, zklidnění a důstojný "odchod" do zaslouženého důchodu. Ale než se tak stane, tak to ještě naplno rozjedéééém...

01.01.2018 Nový tábor?

Do nového roku plánujeme konečně ZIMNÍ táboření. Bude to zkouška o přežití pololetních prázdnin v teepee. Bez pořádného spacáku a termo prádla ani pomyšlení!

17.08.2017 Noční MIXY v badmintonu

Z důvodu malého počtu přihlášených hráčů se letošní turnaj v tomto termínu nekoná. Zvažujeme přesunutí na jiný termín na podzim.

DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE Polná, okres Jihlava - netkatalog.czDomy dětí,  mládeže - netkatalog.cz

Zimní táboření

13.03.2018

povšechný záznam událostí

čtvrtek 1.2.
dojeli jsme busem na večer do Rohozné, zmrzlý sníh leží kolem kamene, bereme tyče, plachtu, lining, celty a karimatky. Posilníme se čajem a kávou a odnášíme všechno na švédské valy.Je tomu pravděpodobně 373let, kdy tu naposledy tábořila v zimě švéddská armáda Olofa Atterborna. Pečeme buřtíky, vaříme kuskus a zpíváme písničky. Mrzne. Čteme kapitolku zimní táboření v tee pee - program je nabitý!

pátek 2.2. Hromnice
Ráno nás budí krkavci. Stereo přes pole. Balíme a přesunujeme se pomalu na Mešnici. Cestou se stavujeme Na Šance napumpovat kotouč. Jinak nevidíme člověka. Tyče na rameno, cesta klikatá. Ke studánce panny Marie. Na hranici sněhu ležíme. Stavíme za šera. Voda na vrcholu hory je čirá a chutná! I jídlo nám víc chutná! Oliver si napravuje mínění o polentě. Oblizky. Posvátná dýmka - naříkacící na hoře.

sobota 3.2.
Výprava pro zásoby do Nového Rychnova. Tee pee necháváme stát a věci v něm. Procházka je výživná: Rozpadající se hájenka, šípky, výkal ve tvaru ksichtíku, skládka hlíny, stoh balíků, šírá pole. Vynikající obchoďák HS Market! Prohlídka nádvoří zámku a zjištění že hospoda funguje už jen jedna a jen odpoledne. Při zpáteční cestě za nosem kanci a srnci pod vysílačem! Doklouzáme domů, vaříme čaj a za šera bouráme. Když dojdeme přes studánku sv.Josefa na táborřiště pod Mešnicí, je skoro tma, ale máme dost sil na přesun až k chatě Na Bahnech. Naproti nám přišel Vojta. Vaříme a hrajeme šifru na zádech při trenýrkové teplotě v chatě. Celou noc, sušíme plachty.

neděle 4.2.
Datel a sýkorky. Slunečno a čerstvý sníh. Bleskujeme. Po úklidu a dojedení zásob. Ukládáme tyče a vycházíme na lehko přes lom U Tomanů, skalní malby a běžíme na bus do Cejle. Na autobusáku se nám nechce do loučení, tak jde ještě většina účastníků společně na čínu!

Naši partneři